Bir işletmede en önemli alanların başında toplantı odaları gelir. Şirket hakkında önemli kararların alındığı, müşteriler ile anlaşmaların yapıldığı kısacası şirketin yönetildiği bölümdür. İş atmosferi çoğu zaman kasvetli ve sıkıcı olduğundan stresi n en çok yaşandığı yerdir. O kasvetli ve sıkıcı ortamdan kurtulmak için ilk adım olarak toplantı odası dekorasyonu üzerinde durabilirsiniz. Uzun süre üzerinde çalışılmış projelerin ve şirketin geleceğinin masaya yatırıldığı bu bölümler, çalışanları motive edici bir bölge olması gerekmektedir. İşletmeniz için şık ve modern toplantı odası dekorasyon fikirleri hem çalışanlarınızın verimini arttıracak, hem de güzel görünümüyle müşterileriniz tarafından güzel bir intiba yaratacaktır.

Toplantı Odası Dekorasyonunda şirketinizin/ofisinizin en önemli bölgesi olduğu için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.
İlk olarak toplantı odaları çok statik olmadığından dolayı sürekli sandalye, masa gibi ofis mobilyalarının değiştiği, özellikle hararetli toplantı ve sunumlarda bu unsurların yerlerinin sürekli değişmesinden dolayı bu odanın mobilyalarını kolay taşınabilir ve hafif ofis mobilya modellerinden seçilmesi çok önemlidir.

Toplantı Odanızın gürültünün en az olduğu, ses izolasyonu yapılmış bir yerde olması çok önemlidir. Ciddi görüşmeler esnasında toplantınızın gürültü kirliliği ile bozulmasını istemezsiniz.

Toplantı masasını oda içinde konumlandırırken pencereye yakın ya da en aydınlık yere koyarak gün ışığının çalışan psikolojisi üzerindeki pozitif etkisinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca toplantıların uzun sürdüğü düşünüldüğünde rahat, konforlu ve vücuda göre ayarlanabilen sandalye ve koltuk seçilmesine özen gösterilmesi gerekir.

Toplantı odası duvar rengi seçiminde şirket kurumsallığını ve bütünlüğünü bozmayacak şekilde ofisin geri kalan bölümleri ile aynı rengi kullanabilirsiniz. Daha yaratıcılık ve fikir geliştirme adına beyin fırtınalarının yapıldığı bir şirketiniz varsa, güzel fikirleri tetiklemesi açısından siyah rengini veya siyah-sarı kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Hayal gücünü besleyen ve ortaya çıkaran mor tonlarını da düşünebilirsiniz. Şayet toplantı odanızı dışarıdan gelen müşterilerle görüşmek için de kullanıyorsanız mavi tonlar bu konuda doğru tercih olacaktır.

Toplantı Odası Dekorasyonu konusunda aydınlatmaya azami derecede özen gösterilmeli, özellikle de toplantı masası üzerinde yeterince aydınlatma olmalıdır. Tabi aydınlatmanın dozunu çok fazla kaçırmak yoğun ışığa maruz kalınması neticesinde şiddetli baş ağrılarını beraberinde getirebilir. Aydınlatma yaparken sarkıt avizelerden, şık ve modern lambader modellerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle sarkıt avizelerin ihtişamı toplantı odanıza güzel bir hava katacaktır.