• 04-10
  • 05-11
  • 06-12
  • 07-13
  • 08-15
  • 09-gece
  • 10-01
  • 11-05
  • 01-08
  • 02-07
  • 03-09

Satılık - Kiralık 60. TL m2 / Aylık - Bina
8000 m2 420 Otopark
 
 Favorilere Ekle
Yazdır

800 m² ile 1610 m² Aralığında  Satılık veya Kiralık Bağımsız Bölümler.

Brüt Kiralanabilir Alan        22.000 m2

Toplam İnşaat Alanı             33.000 m2

Airport Plaza Kurtköy, İstanbul’un en hızlı gelişim gösteren ilçelerinden biri olan Pendik’te, Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakın lokasyonda,

Teknopark’ın yanında konumlanmıştır. 7 katlı projenin inşaat alanı 33.000 m², kiralanabilir alanı 22.000 m² büyüklüktedir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Asansör Sayısı                      5+2

Otopark Kapasitesi               420  (350 + 60 )

Yangın Söndürme Sistem    Sprinkler

Havalandırma                       Fancoil+VRF

Temiz Hava Kapasitesi        65 m3

IT Altyapısı                            Fiber optic

Jenerator                               3- %100

 ISITMA SİSTEMİ

Çatıda konumlandırılmış, doğalgazlı merkezi sistem kazanları ve fancoillerle ısıtma yapılacaktır. Her katın girişine kadar getirilecek tesisat borularının ağızlarına kalorimetre takılarak bırakılacaktır.Bu vesile ile  katların özgürce hareket edebilmeleri sağlanacaktır. Fancoiller 4 borulu olacak ısıtma ve soğutma aynı cihazlarla sağlanacaktır. Katların IT odalarına duyulacak ihtiyaçlar için VRF/VRV cihaazların koyulabileceği yerler ve şaftlar mevcuttur. Bu sistemdeki tüm pompalar, enerji performans yönetmeliklerine uygun olarak frekans invertörlü seçilmiştir.

SOĞUTMA SİSTEMİ

Çatıda konumlandırılmış, merkezi soğutma sistemi için vidalı kompresörlü hava soğutmalı Chiller grupları kullanılmış ve yine her mağaza girişine kadar getirilecek tesisat borularının ağızlarına kalorimetre takılarak bırakılacaktır. Bu sistemdeki pompalarda frekans invertörlü seçilerek enerji tasarrufu amaçlanmıştır.

HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Mekanların taze hava ihtiyaçları için çatıya enerji tasarruf amaçlı olarak ısı geri kazanım cihazları konulmuş ve bunlarında kanalları tesisat şaftlarından mağaza girişlerine kadar getirilmiştir.  Her şaft çıkışına yangın ve volüm  damperleri konulmuştur.

SİSMİK KORUMA SİSTEMİ

Çatıda konumlandırılmış, merkezi sistem cihazları ve tesisat boruları ile havalandırma kanalları gürültü ve deprem için sismik koruma sistemleri ile koruma altına alınmıştır.

OTOMASYON SİSTEMİ

Tüm sistem, Mekanik otomasyon ( Isıtma-Soğutma- havalandırma), karbonmonoksit sistemleri, enerji faturalama, yangın algılama sistemleri, aydınlatma otomasyonu, kartlı geçiş ve güvenlik sistemleri, IP CCTV sistemi ve enerji otomasyonu ile birlikte tek bilgisayardan görülebilecek şekilde dizayn edilmiştir.

KAPALI OTOPARK JETFAN’LI HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Otopark Havalandırması ve Duman Egzoz Sistemi kapsamında ; Otopark içinde kanal kullanma ihtiyacını ortadan kaldıran , Jet Fanlı ve Aksiyal Egzoz ve Taze Hava Fanlarının kombine kullanıldığı Jet Fanlı Havalandırma Sistemlerinin kullanılması öngörülerek dizayn yapılmıştır.

Sistem otopark içine yerleştirilmiş uygun miktarda Jet Fanın , uygun kapasitedeki Ana Aksiyal Egzoz Fanları ile kombine bir şekilde ; algılanan CO konsantrasyonu veya duman sinyallerine göre , programlanabilir bir ana kontrol panosundan, önceden belirlenmiş bir akış diyagramı doğrultusunda kontrol edilmesi ile çalışmaktadır

SIHHİ TESİSAT SİSTEMİ

Enerji tasarruf amaçlı olarak Frekans invertörlü kullanım suyu hidroforları kullanılmış, ayrıca sisteme su yumuşatma cihazı ilave edilmiştir.

DUMAN TAHLİYE SİSTEMİ

Binada mevcut olan her bir galerinin çatısında yer alan alüminyum konstrüksiyonlu cam ısıklık sisteminin üzerinde iki adet duman tahliye amaçlı pencere yapılacaktır.

YANGINDAN KORUMA SİSTEMİ

Kapalı otoparklarda ve tüm mağaza ile ortak kullanım alanlarında  Yeni Yangın Yönetmeliklerine uygun olarak sprinklerli yangın söndürme sistemi yapılmış mağaza katlarında  ayrıca yangın tüplü yangın dolapları uygulanmıştır.

Yangın pompası olarak ULFM standartlarına uygun olarak imal edilmiş yangın pompaları kullanılmış ve tüm alarm, siren ve ikaz kontrol sistemleri ile donatılmıştır. Yangın sistemi için ayrı bir betonarme su deposu da yapılmıştır.

Harita
Gayrimenkul Dosyaları

Benzer Ofisler

Devamını oku:
Allianz Tower

İstanbul/ Ataşehir/ Kiralık Toplam Ofis Alanı : 43.000 m² Toplam Boş Ofis Alanı : 10.413 m² En Küçük Boş Alan : 303 m² Teslim Şekli : Dekorasyonlu-Şap&Beton...

Kapat